Częstochowa: pacjentki poradni chorób piersi będą się leczyć w WSS

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2011 15:12

Od 1 lipca nie działa poradnia chorób piersi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. Jej pacjentki przejmuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP.

Częstochowa: pacjentki poradni chorób piersi będą się leczyć w WSS

Jak podkreśla Grzegorz Kupczak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa WSS, placówka wystąpiła do NFZ o przejęcie kontraktu zamkniętej poradni i kontrakt uzyskała.

Poradnia w WSZ nie informowała jednak pacjentek o planowanym zamknięciu i wyznaczała im terminy następnych wizyt. Obecnie powinny one zgłosić się do WSS, aby uzgodnić nowe terminy konsultacji. 

- Spośród osób, które zostały zapisane na wizytę do końca października, przyjmujemy dodatkowo osiem pacjentek dziennie. Do wszystkich wysyłamy pisemne zawiadomione, że poradnia przy ul. PCK przestała działać i w związku z tym mogą zgłosić się do naszej lub do innej, wybranej przez siebie poradni - mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor Kupczak.

I dodaje, że WSS jest w stanie przyjąć wszystkie pacjentki, które miały zaplanowane terminy wizyt w poradni w WSZ. 

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zrezygnowała z poradni, ponieważ jednostka przynosiła strat: jej utrzymanie kosztowało więcej, niż wynosił kontrakt z NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum