Częstochowa: nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2019 09:35

Pod koniec kwietnia marszałek województwa śląskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Częstochowa: nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego
Częstochowski gigant (składa się trzech połączonych szpitali) zatrudnia ok. 2,5 tys. osób i ma ok. 65 mln zł długu. Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Dyrektorem został Zbigniew Bajkowski, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomicznych w placówce.

Od stycznia placówką kierowała - jako p.o. dyrektora - Bogusława Miłkowska. Objęła to stanowisko po tym, jak w jesiennych wyborach samorządowych PiS przejęło władzę w województwie i nowy marszałek odwołał Dariusza Kaczmarka, dotychczasowego dyrektora placówki.

Nowy dyrektor szpitala będzie musiał się zmierzyć z ogromnymi zobowiązaniami placówki. Częstochowski gigant (składa się trzech połączonych szpitali) zatrudnia ok. 2,5 tys. osób i ma ok. 65 mln zł długu.

Zbigniew Bajkowski ma 60 lat. Urodził się w Warszawie, ale jest związany z Tychami. Był tam radnym i przewodniczącym rady miasta. W latach 2000–2017 kierował prywatną spółką medyczną Ultra-Med Strefa. Potem współpracował m.in. z prywatną kliniką okulistyczną w Warszawie.

Więcej: czestochowa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum