Częstochowa: nowoczesna urologia bez kontraktu

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2010 11:32

Zmodernizowany oddział urologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie świeci pustkami: zabrakło kontraktu z NFZ.

– Urologia do 2006 roku obsługiwała pacjentów z terenu Częstochowy i powiatu częstochowskiego  – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Agnieszka Zasada, rzecznik szpitala.

– Oddział od 2006 roku nie pracował. Nie było sprzętu, brakowało specjalistów. W ubiegłym roku postanowiliśmy go reaktywować. Ponad 2 mln złotych na remont i doposażenie wyłożył Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Otrzymaliśmy jednak pismo ze Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego  NFZ, w którym płatnik informuje, że nie przewiduje przeprowadzenia dodatkowego postępowania konkursowego na zawarcie umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie urologia - hospitalizacja na terenie Częstochowy – wyjaśnia Zasada.

Jedynym szpitalem, który obecnie obsługuje pacjentów urologicznych z Częstochowy i powiatu częstochowskiego jest Miejski Szpital Zespolony, który ma mały, 20-łóżkowy oddział i kontrakt na urologię w wysokości ok. 3 mln złotych. Jak wyjaśnia dyrektor placówki, Małgorzata Witkowska, lecznica może przyjąć na oddział jedną osobę dziennie. W efekcie kolejka oczekujących liczy blisko 400 osób, a czas oczekiwania na przyjęcie do szpitala przekracza 40 dni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum