Częstochowa: nie ma chętnego na dzierżawę szpitala miejskiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 września 2013 17:31

Nici z wydzierżawienia jednego ze szpitali miejskich - przy ul. Mickiewicza. Chętny był, ale zniechęciły go protesty związkowców i części radnych. Miasto liczyło na dochody, a będzie musiało pokryć stratę - informuje Gazeta Wyborcza.

Częstochowa: nie ma chętnego na dzierżawę szpitala miejskiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Placówka przy Mickiewicza przynosi 2,4 mln zł strat rocznie. Dzierżawa miała dać przynajmniej 250 tys. zł zysku. I to przyjmując najniższy dopuszczany przez miasto czynsz, czyli 123 tys. zł miesięcznie brutto - wyliczał w maju br. Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego SP ZOZ (pod tym szyldem działają też szpitale przy Mirowskiej i Bony).

Do tego dzierżawa miała wiązać się z inwestycjami w wysokości 32 mln zł - większość przez pierwszy rok, reszta przez następne sześć lat. Dzierżawca musiałby też utrzymać przez 25 lat oddziały ginekologii, położnictwa, neonatologii i wewnętrzny.

Na te propozycje odpowiedziała jedna firma. Wpłaciła nawet wadium - wysokie, 700-tysięczne. Jasne się więc stało, że o tym interesie myślała poważnie - ale zrezygnowała. Dyrektor MSzZ uważa, że zniechęcił ją opór w kwestii dzierżawy.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze