Częstochowa: miasto sfinansuje zabiegi rehabilitacyjne seniorom

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 września 2013 17:01

Władze Częstochowy sfinansują w tym roku zabiegi rehabilitacyjne 610 seniorom, którzy mają problemy związane z narządem ruchu. Przeznaczą na ten cel 150 tys. zł - poinformował w czwartek (5 września) rzecznik urzędu miasta. Program będzie realizowany przez pięć lat.

Częstochowa: miasto sfinansuje zabiegi rehabilitacyjne seniorom
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
"Dostępność świadczeń fizjoterapii dla mieszkańców miasta Częstochowy w ramach NFZ jest bardzo ograniczona ze względu na limity i niskie kontrakty, skutkuje to coraz mniejszymi możliwościami usprawniania seniorów i wydłużającą się kolejką oczekujących pacjentów" - poinformowano w dokumencie "Rehabilitacja i wspieranie aktywności ruchowej dla seniorów, mieszkańców miasta Częstochowy".

Miejski program ma zwiększyć dostępność świadczeń rehabilitacyjnych dla osób powyżej 65. roku życia, które mają problemy związane z narządem ruchu (dotyczy to m.in. osób cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, zwyrodnienie stawów kolanowych).

Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj, z programu będzie mogło skorzystać w tym roku 610 osób. - W ramach przeznaczonej na ten cel w tym roku kwoty, dla każdego z uczestników programu przewidziano trzy rodzaje zabiegów - powiedział Tutaj. Będą to zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii.

Tutaj dodał, że wkrótce ruszy akcja informacyjna - będą rozklejane plakaty, pojawią się ogłoszenia w mediach, informacji będą udzielały również przychodnie. Dodatkowo wszelkie informacje nt. programu oraz wyłonionych placówek medycznych będzie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta - www.czestochowa.pl.

Zabiegi - jak poinformował - będą przydzielane po spotkaniu z lekarzem specjalistą w dziedzinie rehabilitacji medycznej oraz po wypełnieniu przez pacjenta specjalnej ankiety.

Program ruszy jeszcze we wrześniu. Celem miejskiego programu jest zwiększenie komfortu życia osób z dysfunkcją narządu ruchu poprzez włączenie ich do programu rehabilitacji oraz zachęcenie do zwiększenia aktywności fizycznej. Program będzie realizowany do 2017 roku. W tym roku miasto przeznaczy na jego realizację 150 tys. zł.

W Częstochowie mieszka ponad 38 tys. osób powyżej 65. roku życia, co stanowi ok. 26 proc. wszystkich mieszkańców.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum