Częstochowa: kolejna fuzja przesądzona?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2013 12:33

Radni sejmiku wojewódzkiego poparli marszałkowski projekt połączenia Szpitala Hutniczego z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Częstochowie.

Częstochowa: kolejna fuzja przesądzona?

Jak uzasadniał odpowiedzialny za zdrowie wicemarszałek wicemarszałek Mariusz Kleszczewsk, fuzja pozwoli na pełniejsze wykorzystanie bazy łóżkowej.

Połączone już wcześniej szpitale na Parkitce i Tysiącleciu mają razem prawie tysiąc łóżek, zaś placówka na Kucelinie - 75. Według marszałka połączenie daje szansę na zwiększenie kompleksowości usług w zakresie kardiologii oraz chorób wewnętrznych, bo szpital hutniczy ma internę i rehabilitację kardiologiczną - pisze Gazeta Wyborcza.

Wśród radnych z Częstochowy polemizowała z marszałkiem opozycja. Jak m.in. mówił radny Artur Warzocha, wyniki finansowe wcześniej połączonych szpitali rzeczywiście się poprawiły - mają stratę mniejszą niż rok wcześniej, ale wciąż idącą w miliony. Natomiast Szpital Hutniczy odnotował nieznaczny zysk. - Czemu projekt połączenia ma służyć? - dopytywał.

Opozycyjni radni dopytywali też po co się tak spieszyć z łączeniem, skoro szpital wojewódzki dopiero co dostał nowego dyrektora; może przecież mieć inny pomysł na redukcję strat.

Mimo to radni przegłosowali swój pozytywny stosunek do działań mających na celu połączenie szpitala specjalistycznego z hutniczym.

Cały tekst: http://czestochowa.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum