Częstochowa: do fuzji szpitali coraz bliżej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2013 20:47

Na lipcowej sesji Sejmiku Wojewódzkiego Śląskiego radni przegłosowali, że nie mają nic przeciwko połączeniu kolejnych szpitali. Były jednak też głosy przeciwne łączeniu placówek - informuje "Gazeta Wyborcza".

Częstochowa: do fuzji szpitali coraz bliżej
Wicemarszałek Mariusz Kleszczewski zapewniał, że fuzja "pozwoli na pełniejsze wykorzystanie bazy łóżkowej" - połączone już wcześniej szpitale na Parkitce i Tysiącleciu mają razem prawie tysiąc łóżek, zaś Szpital Chorób Wewnętrznych - "Hutniczy" - 75.

Podkreślał też, że połączenie daje szansę "na zwiększenie kompleksowości usług w zakresie kardiologii oraz chorób wewnętrznych" - bo szpital hutniczy ma internę i rehabilitację kardiologiczną.

Polemizowała z marszałkiem opozycja pytając m.in., czemu projekt połączenia szpitali ma służyć? Tylko temu, by poprawić wynik finansowy tej pierwszej, ogromnej jednostki? Czy jednak towarzyszy temu jakaś wizja rozwoju?

Politycy opozycyjni z jednym się zgadzają - wyniki finansowe rzeczywiście się poprawiły. Ale jakim kosztem? - pytają, twierdząc, że na oddziałach stoją puste łóżka, bo nie przyjmuje się pacjentów ponad limity ustalone przez kontrakt.

Ostatecznie jednak projekt fuzji szpitali został przegłosowany.

Więcej: www.gazeta.p

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum