Częstochowa: brakuje urologów chętnych do pracy w szpitalu

Autor: Gazeta Wyborcza, AK/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2009 11:35

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie z powodu braku lekarzy urologów stoi przed groźbą zawieszenia działalności oddziału urologicznego. Lekarze nie garną się do pracy na tym oddziale ze względu na, ich zdaniem, słabe warunki finansowe.

Częstochowa: brakuje urologów chętnych do pracy w szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dwóch specjalistów urologów z tego oddziału odeszło właśnie na wcześniejszą emeryturę. Trzeci - zatrudniony niedawno, po wielu latach spędzonych za granicą - przepracował tu tylko dwa tygodnie, po czym złożył rezygnację. Na oddziale zostało dwóch lekarzy - informuje Gazeta Wyborcza.

- Mają długoletnie doświadczenie, ale nie są specjalistami urologami - przyznaje Gazecie Wyborczej Dariusz Kopczyński, dyrektor ds. lecznictwa Miejskiego Szpitala Zespolonego.

Formalnie oddział przestał spełniać warunki kontraktu z NFZ. - Na razie pracuje, ostre dyżury są co drugi dzień. Utrzymamy je do końca czerwca, być może także w lipcu. I cały czas szukamy lekarzy - w Częstochowie i poza nią - mówi dyrektor.

Ci, co odmówili, mieli wyższe wymagania finansowe, albo chcieli pracować tylko do godz. 15.00 - dyżury nie wchodziły w grę.

- Władze miasta robią wszystko, żeby zatrzymać oddział urologii. Mało tego, robią wszystko, żeby podnieść jego poziom -  mówi portalowi rynekzdrowia.pl Ireneusz Leśnikowski, rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie.

Rzeczywiście, Rada Miasta przeznaczyła środki na remont, który właśnie na oddziale jest przeprowadzany i na doposażenie szpitala.

Z danych częstochowskiej Okręgowej Izby Lekarskiej wynika, że w Częstochowie oraz powiatach kłobuckim, myszkowskim i lublinieckim jest 76 urologów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze