Częstochowa: "Solidarność" apeluje o otwarcie Ośrodka Ambulatoryjnej Rehabilitacji Kardiologicznej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2020 13:48

"Solidarność" upomina się o ponowne otwarcie Ośrodka Ambulatoryjnej Rehabilitacji Kardiologicznej, który po przeprowadzce z dawnego Szpitala Hutniczego miał zostać otwarty w nowej siedzibie.

Częstochowa: "Solidarność" apeluje o otwarcie Ośrodka Ambulatoryjnej Rehabilitacji Kardiologicznej
Ośrodek miał zostać otwarty w nowej siedzibie Fot. Archiwum

Jak wskazuje "Solidarność" na swojej stronie internetowej, przyjmował ok. 300 pacjentów rocznie. Po połączeniu Szpitala Hutniczego z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym zapadła decyzja, że zostanie on przeniesiony do WSzS. Tam jednak nie wznowił działalności - informuje Gazeta Wyborcza.

"Istnienie takiego ośrodka jest rozwiązaniem niezbędnym dla tych pacjentów, którzy nie mogą korzystać z rehabilitacji kardiologicznej na oddziale szpitalnym. Po jego zamknięciu możliwość odbywania rehabilitacji ambulatoryjnej przez mieszkańców regionu istnieje najbliżej w Katowicach-Ochojcu lub w Zabrzu" - napisano w komunikacie Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" w Częstochowie.

"Solidarność" pismo w tej sprawie skierowała m.in. do wicemarszałka województwa śląskiego Dariusza Starzyckiego, dyrektora śląskiego oddziału NFZ Piotra Nowaka oraz dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Zbigniewa Bajkowskiego.

Więcej: czestochowa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum