×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Częstochowa: PZU Zdrowie kupiło centrum medyczne

Autor: KG/Rynek Zdrowia17 stycznia 2018 18:40

PZU Zdrowie rozpoczęło rok od nabycia kolejnej spółki medycznej. Przejmowanym podmiotem jest Centrum Medyczne Św. Łukasza w Częstochowie. Wielospecjalistyczny zakład opieki zdrowotnej na co dzień współpracuje z ponad 100 lekarzami specjalistami.

Częstochowa: PZU Zdrowie kupiło centrum medyczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje w komunikacie prasowym PZU, obecnie PZU Zdrowie posiada prawie 50 placówek własnych i współpracuje z blisko 2000 placówek w 50 miastach w Polsce. W ramach aktualnej strategii Grupy PZU jej przychody w obszarze opieki zdrowotnej mają w 2020 wynieść 1 mld zł.

Wybór częstochowskiej spółki medycznej tłumaczy Piotr Lizukow, dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Biznesu, odpowiedzialny za realizację planu akwizycji:

- Centrum Medyczne Św. Łukasza jest od lat głównym partnerem PZU Zdrowie na terenie Częstochowy, więc było dla nas naturalnym celem akwizycyjnym. Podmiot jest doskonale znany pacjentom ze świetnie funkcjonującej obsługi oraz wysokiej jakości kadry medycznej. Z roku na rok notujemy wzrost polis zdrowotnych PZU na częstochowskim rynku, a dzisiejsza transakcja pozwoli umocnić naszą pozycję.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze