Częstochowa: Miejski Szpital Zespolony znowu ma urologię

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2009 09:01

Od 21 sierpnia 20-łóżkowy, świeżo odremontowany oddział urologii w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie znów przyjmuje pacjentów.

Częstochowa: Miejski Szpital Zespolony znowu ma urologię
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzień wcześniej podpisał z lekarzami umowę, że zapewnią świadczenia całodobowe. Oznacza to, że pacjenci nie będą już odsyłani do Sosnowca czy Tarnowskich Gór.

A w poniedziałek (24 sierpnia) na sesji radni zdecydują, czy miasto kupi świeżo wyremontowanemu oddziałowi sprzęt urologiczny wartości 1 mln zł. W tym roku sfinansowano już kupno sprzętu podstawowego za kwotę 250 tys. zł.

Przestoje oddziału urologicznego w szpitalu były skutkiem braku specjalistów. Dwaj odeszli na wcześniejsze emerytury, trzeci - świeżo zatrudniony - po dwóch tygodniach z pracy zrezygnował. Zostało dwóch lekarzy z długoletnim doświadczeniem, jednak bez specjalizacji. Nie mogli np. operować, dlatego częstochowianie dobrze poznali drogę do Sosnowca i Tarnowskich Gór...

Poza tym oddział był do lipca tego roku w remoncie. Potem jeden z dwóch lekarzy poszedł na urlop, a drugi nie dał rady sam pracować za dwóch. Podjęto więc decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania oddziału - jedynego takiego w całym mieście i regionie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum