Czerwona Góra: "dyscyplinarka" dla szefowej związku pielęgniarek i położnych

Autor: Echo Dnia, JW/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2020 13:39

Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze, w poniedziałek (24 lutego) zwolnił dyscyplinarnie Grażynę Majchrzak, przewodniczącą tamtejszego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Pielęgniarka była zatrudniona w lecznicy od 1996 roku.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Grażyna Majchrzak została zwolniona na podstawie art. 52 Kodeksu pracy.

Zgodnie z tym zapisem pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie: ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych; popełnienia w czasie trwania umowy o pracę przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie na zajmowanym stanowisku (jeżeli przestępstwo jest oczywiste lub zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem) oraz w przypadku zawinionej przez pracownika utraty uprawnień koniecznych do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku.

"Niczego złego nie zrobiłam, jedynie walczyłam o dobro pracowników i tego szpitala. Zwolniono mnie za działalność związkową, to skandal" - twierdzi pielęgniarka i stawia szereg zarzutów pod adresem dyrektora.

Przypomina, że w 2018 r. reprezentowany przez nią związek podpisał porozumienie, iż każda pielęgniarka otrzyma 1100 zł do pensji zasadniczej oraz od 1 lipca 2019 r. 100 zł. Pieniądze miały otrzymać także nowo zatrudniane pielęgniarki, aby "nie były pokrzywdzone". Zaznacza, że dyrektor nie dotrzymał słowa. 

Youseff Sleiman ma swoją wersję wydarzeń - pisze Echo Dnia. "Zwolniłem tę panią, gdyż miałem ku temu uzasadnione przyczyny. Zabrała mi połowę zdrowia. Chciała startować na stanowisko dyrektora i rządzić w tej placówce, być ponad prawem, ja na to się nie godzę. Z pielęgniarkami też się porozumiałem, ta pani robi niepotrzebny szum, żeby tylko zaistnieć. Zaprosiłem ją na rozmowę, ale nie przyszła. Jak dyrektor nie ma żadnej władzy nad pracownikiem, to chyba nie jest to normalne" - mówi.

Teraz każda ze stron szykuje się na sprawę sądową.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum