Czeladzki kontrakt na rehabilitację trafił do Dąbrowy Górniczej

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2015 11:18

Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej uzyskał kontrakt na rehabilitację neurologiczną, który do tej pory był w posiadaniu szpitala w Czeladzi. Dyrekcja i pacjenci czeladzkiego szpitala nie godzą się na takie rozwiązanie.

Czeladzki kontrakt na rehabilitację trafił do Dąbrowy Górniczej
Tylko do końca czerwca Szpital Powiatowy w Czeladzi ma kontrakt na rehabilitację neurologiczną

Tylko do końca czerwca szpital w Czeladzi, wchodzący w skład Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie, ma kontrakt na rehabilitację neurologiczną. Później pacjenci po udarach będą kierowani do szpitala w Dąbrowie Górniczej, który przejął kontrakt czeladzkiego szpitala.

Z decyzją śląskiego NFZ nie zgadza się dyrektor PZZOZ w Będzinie, pracownicy szpitala, a przede wszystkim mieszkańcy powiatu. Ci ostatni napisali list już w tej sprawie do Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach. Pod listem podpisało około 100 pacjentów z Czeladzi. 

Od decyzji NFZ odwołał się też szpital. W ocenie dyrekcji to nierówne traktowanie. Przekazanie kontraktu jednemu szpitalowi to monopolizowanie usług i tworzeniu dziury dla mieszkańców powiatu. Szpital rocznie leczy 350 pacjentów po udarach, wszystko ma na miejscu.

Zdaniem NFZ, dąbrowski szpital złożył dużo korzystniejszą ofertę niż szpital w Czeladzi.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum