Czechy, popularny kierunek polskiego pacjenta

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2014 09:39

Ponad połowa Polaków jest niezadowolona z poziomu usług medycznych w kraju i nie ma nic przeciwko temu, by leczyć się u południowych sąsiadów. Czesi kuszą pacjentów świetnymi klinikami i tańszymi zabiegami.

Czechy, popularny kierunek polskiego pacjenta
Stowarzyszenie "Zdrowie bez granic" przeprowadziło badanie ankietowe na grupie 500 Polaków i 500 Czechów. Wynika z nich, że chętniej jeździlibyśmy do Czech na zabiegi, do których w Polsce ustawiają się kolejki. Połowa tamtejszych placówek medycznych jest zainteresowana przyjmowaniem obcokrajowców.

Jak wynika z badania ankietowego, którego wyniki przytacza Dziennik Zachodni, w Czechach popularnością wśród Polaków cieszą się zabiegi okulistyczne, chirurgii plastycznej, porady ginekologiczne oraz endokrynologiczne. Spory ppotencjał związany jeste też z ortopedią oraz kardiologią.

Czeska ochrona zdrowia nie jest tak scenatralizowana jak polska, a pacjent może wybrać sobie pakiety ubezpieczeń uzależnione od dochodów i potrzeb. Firmy ubezpieczeniowe gwarantują sporo bonusów, gdy np. pacjentka zaszczepi się przeciwko rakowi szyjki macicy, albo gdy rodzice dziecka chorego na astmę opłacają mu turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Do wielu zabiegów mniejsze są kolejki, a poza tym ich cena bywa niższa.

Więcej:  www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum