Cieszyn: decyzja o dofinansowanie szpitala utknęła w Ministerstwie Finansów

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2009 10:16

Szpital Śląski w Cieszynie nie może dokończyć budowy pawilonu, bo nadal nie otrzymał z budżetu państwa brakujących 12 mln złotych.

Pawilon diagnostyczno-zabiegowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie miał być otwarty w wakacje. Z budżetu miały wpłynąć pieniądze na dokończenie inwestycji.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwo Zdrowia zaakceptowały poprawkę do budżetu, na mocy której szpital miał otrzymać pieniądze, ale brakuje jeszcze decyzji ministra finansów.

Pawilon diagnostyczno-zabiegowy powstaje od ponad 30 lat. Brak pieniędzy spowodował, że dyrekcja szpitala musi zweryfikować te plany. Jeżeli minister będzie dalej zwlekał z podpisem, placówka zostanie zmuszona szukać pieniędzy gdzie indziej.

– Problem w tym, że mamy warunkowo dopuszczoną termomodernizację oraz budowę nowoczesnej kotłowni. Projekt opiewa na 10,5 mln zł. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest jednak otwarcie do 30 września części pawilonu diagnostycznego. Musimy więc uruchomić przynajmniej izbę przyjęć oraz oddział intensywnej opieki medycznej, żeby nie przepadły inwestycje, o które staraliśmy się tak długo – wyjaśnia Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum