×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chrzanów: w Szpitalu Powiatowym rozpoczął się protest

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia19 listopada 2015 11:46

Lekarze, pielęgniarki oraz personel medyczny Szpitala Powiatowego w Chrzanowie domagają się lepszej płacy i reorganizacji pracy. Dyrekcja placówki ma rozmawiać ze związkowcami.

Chrzanów: w Szpitalu Powiatowym rozpoczął się protest
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W spór zbiorowy pracownicy placówki weszli wiosną tego roku. Domagają się podwyżek. Już teraz 800 zł co miesiąc, a za dwa lata kolejnych 700 zł.  

Jak mówi Leszek Kowalski, szef związków zawodowych "Solidarność", pracownicy chcą obok podwyżek także jasnych zasad zatrudniania pracowników. Twierdzi, że teraz przyjmowane są osoby na kierownicze stanowiska bez konkursu.

Rozmowy dyrekcji ze związkowcami zaplanowano na czwartek (19 listopada).

Jakub Nowacki, chirurg i ortopeda zaznacza, że nie chodzi o pazerność na pieniądze, ale sprawiedliwe wynagradzanie, proporcjonalne do wykonywanej pracy.

Pacjenci widząc przed szpitalem wielki napis "Akcja protestacyjna", nie kryli niepokoju. Dopytywali, czy będą dalej leczeni. Lekarze i reszta personelu zapewniali ich, że nie odczują protestu.

Spór zbiorowy trwa również w Nowym Szpitalu w Olkuszu, gdzie pielęgniarki mają najniższe pensje w Małopolsce. Zarabiają średnio 2300-2500 zł brutto. W Chrzanowie o ok. 700 zł więcej.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze