Chrzanów: szpital w okowach remontu dróg

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2011 11:53

Przez kilka miesięcy dojazd do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie będzie utrudniony ze względu na budowę kolejnego odcinka obwodnicy.

Chrzanów: szpital w okowach remontu dróg

W lipcu i wrześniu przewidziano zamknięcie prowadzącej do szpitala ul. Topolowej - na odcinku od wjazdu na parking placówki od strony ulicy Szpitalnej, do wyjazdu z parkingu od strony Piły Kościeleckiej. 

Wjazd na parking szpitala będzie sterowany sygnalizację świetlną wahadłową, piesi dojdą do szpitala po tymczasowym chodniku wzdłuż wjazdu do placówki od strony ul. Szpitalnej - podaje magistrat.

Pracer mają potrwać cztery miesiące. Na ten czas został opracowany plan organizacji ruchu, który ma zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i pozwoli na wykonywanie zadań przez służby ratownicze.

- Alternatywny dojazd do szpitala, wyłącznie dla karetek, poprowadzono ul. Cichą oraz przez teren starej kotłowni. Plan organizacji zostanie wdrożony w poniedziałek (11 lipca), a w najbliższych dniach mają ruszyć prace drogowe - informuje portal rynekzdrowia.pl Andrzej Cezar, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych w chrzanowskiej lecznicy.

Na wrzesień i październik przewidziano poprowadzenie ruchu przez nowowybudowany odcinek ul. Topolowej i rondo S2. Wtedy dojazd do parkingu szpitala możliwy będzie poprzez wjazd od strony Piły Kościeleckiej. Na ulicy Topolowej, od skrzyżowania z ulicą Skłodowskiej-Curie, do wjazdu do szpitala od strony ulicy Szpitalnej, ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna wahadłowa. Wjazd do szpitala od strony ulicy Szpitalnej oraz skrzyżowanie z ulicą Skłodowskiej-Curie zostaną wyłączone z ruchu.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum