Chrzanów: radni zdecydują o dalszym losie dyrektora szpitala

Autor: przelom.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2018 13:56

W środę (29 sierpnia) chrzanowscy radni zdecydują, czy Waldemara Stylo nadal będzie kierował Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie (Małopolskie). Jego dymisji domagają się radni PO.

Chrzanów: radni zdecydują o dalszym losie dyrektora szpitala
Fot. archiwum

Powodem odwołania dyrektora ma być, jak czytamy w uzasadnieniu uchwały ws. odwołania Stylo, m.in. katastrofalna  sytuacja finansową, złe zarządzanie, ciągła nieobecność dyrektora oraz jego brakiem zdolności interpersonalnych do porozumienia się z załogą.

Adam Potocki, przewodniczący klub radnych PO i były starosta powiatu chrzanowskiego tłumaczy na łamach portalu ziemi chrzanowskiej, że klub PO chcemy zobowiązać członków zarządu powiatu do odwołania obecnego dyrektora i powołania na to stanowisko komptetentnej osoby.

Szpital w Chrzanowie jest na przedostatniem miejscu w Małopolsce pod względem wyniku finansowego.  Waldemar Stylo jest dyrektorem lecznicy od ponad dwóch lat.

Radni PO mają w radzie mniejszość. Wcześniej już kilka razy w dyskusjach na sesjach dawali do zrozumienia, że nie podoba im się styl zarządzania szpitalem przez Waldemara Stylo.

Więcej: przelom.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum