Chrzanów: 98 stron o dyrektorze szpitala

Autor: gazetakrakowska.pl/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2016 12:31

Zadłużył szpital, skłócił też personel, ignorował skargi - tak Gazeta Krakowska podsumowuje działalność Krzysztofa Kłosa, który po trzech latach dyrektorowania Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie dostał wypowiedzenie.

Starostwo w Chrzanowie negatywnie oceniło dyr. Krzysztofa Kłosa (na zdjęciu). Fot. Archiwum

Po raz pierwszy w historii szpitala rada społeczna lecznicy negatywnie zaopiniowała plan finansowy na 2016 rok. Krzysztof Kasperek, wicestarosta chrzanowski, przypomina, że przez ostatni rok w szpitalu trwał protest zbiorowy wszystkich grup pracowniczych.

Dodaje, że podczas przeprowadzonej w szpitalu kontroli okazało się, że dyrektor dopuścił się wielu nieprawidłowości także w zamówieniach publicznych. Raport, który przygotował czteroosobowy zespół kontrolujący działalność lecznicy, złożony z pracowników starostwa, liczy 98 stron. Prześwietlili wszystkie przetargi, rozmawiali z personelem.

Komisja, która badała sprawy zatrudnienia w szpitalu, potwierdziła, że dyrektor przy naborze nowych osób na kierownicze stanowiska nie powoływał komisji rekrutacyjnej. Nie podawano nawet ogłoszenia o tym do publicznej wiadomości. Dyrektor sam decydował o przyjęciu do pracy.

Krzysztof Kłos został zwolniony z trzymiesięcznym wypowiedzeniem umowy bez konieczności świadczenia pracy. Wysłał do prasy oświadczenie, w którym zastrzega, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a argumenty jego zwolnienia są nieprawdziwe i bezpodstawne.

”Zrealizowana na polityczne zamówienie kontrola, sama w sobie przeprowadzona niezgodnie z ustawą o działalności leczniczej, nie została zakończona typowym w takich przypadkach wystąpieniem pokontrolnym wskazującym na ewentualne uchybienia” - broni się Kłos i dodaje, że obszerne stanowisko szpitala nie zostało uwzględnione.

Czytaj: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum