Chorzów: pracownicy pediatrii obawiają się utraty pracy

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2017 10:00

Radni Chorzowa zdecydowaną większością głosów (15 do 4) poparli połączenie Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii z Zespołem Szpitali Miejskich. Z tą decyzją nie zgadzają się pracownicy szpitala dla dzieci. Boją się zwolnień i utraty pozycji przez placówkę.

Chorzów: pracownicy pediatrii obawiają się utraty pracy
Pracownicy Chorzowskiego Centrum Pediatrii twierdzą, że ustawa o sieci szpitali jest pretekstem, by połączyć chorzowskie placówki, a wcześniej podejmowano już takie próby. Fot. Archiwum

Jak informuje Dziennik Zachodni, we wtorek (7 lutego) na znak protestu założyli na ręce czarne opaski, przypięli czarne wstążeczki i powołali Społeczny Komitet Ratowania Chorzowskiej Pediatrii. W jego skład weszli przedstawiciele wszystkich grup zawodowych. Do komitetu wciąż zgłaszają kolejni pracownicy szpitala.

Zdaniem protestujących, przyjęta przez radnych uchwała nie oznacza, że decyzja o połączeniu jest ostateczna. Ich zdaniem są możliwości prawne, by ją uchylić. Są szanse, by w znalezienie rozwiązanie problemu zaangażowało się MZ, NFZ, władze wojewódzkie oraz Śląski Uniwersytet Medyczny - twierdzą.

Karolina Skórka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Chorzowie wyjaśnia, że połączenie szpitali to jedyny ratunek, aby po wejściu w życie ustawy o sieci szpitali, utrzymać zakres świadczeń medycznych.

Z taką opinią nie zgadzają się pracownicy pediatrii, którzy twierdzą, że ustawa o sieci szpitali jest pretekstem, by połączyć placówki.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum