Chorzów: oddział hematologii dziecięcej zawiesza działalność. Szpital już szuka specjalistów

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2019 10:24

1 sierpnia oddział hematologii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zawiesza działalność na czas nieokreślony. Dwie ostatnie lekarki ze specjalizacją w zakresie onkologii i hematologii dziecięcej odchodzą na emeryturę.

Chorzów: oddział hematologii dziecięcej zawiesza działalność. Szpital już szuka specjalistów
Oddział nie będzie funkcjonował do czasu znalezienia nowych specjalistów Fot. Archiwum

Bez zatrudnienia odpowiedniej liczby specjalistów oddział nie może funkcjonować w ramach finansowania z NFZ, dlatego dyrekcja placówki zdecydowała o zawieszeniu działalności tej jednostki. Ma to zapewnić czas na znalezienie nowych kadr. Nie będzie to proste, ponieważ tych specjalistów na rynku dramatycznie brakuje - informuje Dziennik Zachodni.

Rzecznik szpitala Kamil Nowak zapewnia, że wszyscy pacjenci znajdą nowe miejsce, gdzie będą kontynuować leczenie. Pomoc w tej kwestii obiecał prof. Tomasz Szczepański, konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. Zadeklarował on rozmowy w tej sprawie z dyrektorami dwóch szpitali w Zabrzu i Katowicach, gdzie funkcjonują oddziały hematologii.

Przypomniał jednocześnie, że racjonalnym rozwiązaniem wydaje się wyodrębnienie w województwie śląskim dwóch ośrodków: jednego specjalizującego się w hematoonkologii w Zabrzu, i drugiego, w Katowicach, specjalizującego się w neuroonkologii. To rozwiązanie racjonalne ze względu na potencjał medyczny, liczbę specjalistów i pacjentów. Taką propozycję miał złożyć już kilka lat temu.

Pracownicy oddziału na czas zawieszenia hematologii dziecięcej zostaną zatrudnieni w innych oddziałach szpitala.

Więcej: dziennikzachodni.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum