Choroszcz: szpital zatrudni białostockie pielęgniarki

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2010 11:22

W szpitalu w Choroszczy powstaje nowy oddział odwykowy o wzmocnionym zabezpieczeniu. Będą mogły tam przejść pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku.

– W nowym oddziale znajdzie pracę 100 osób, w tym 15 pielęgniarek – informuje portal rynekzdrowia.pl Tomasz Goździkiewicz, dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy.

Placówka wygrała ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia konkurs na utworzenie oddziału o wzmocnionym zabezpieczeniu do leczenia uzależnień i leczenia sprawców przestępstw przeciw wolności seksualnej. Do nowego oddziału mogą przejść pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku. Dyrektorzy obu placówek podpisali porozumienie tej sprawie.

– Dotyczy to osób, którym kończą się umowy terminowe. Pielęgniarki, które zechcą pracować na tym specyficznym oddziale zostaną zatrudnione na tych samych warunkach, jak inne osoby pracujące w naszym szpitalu – mówi dyrektor Tomasz Goździkiewicz.

Związane jest to z likwidacją w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku chirurgii, ortopedii i otolaryngologii dziecięcej, umowy pracujących tam pielęgniarek nie zostaną przedłużone. Dotychczasowe zadania tych oddziałów przejmie Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku.

W nowym oddziale odwykowym o wzmocnionym zabezpieczeniu w Choroszczy, na który zostanie zaadaptowany szpitalny tzw. pustostan, znajdzie się 50 łóżek, w tym 40 odwykowych i leczenia uzależnień oraz 10 dla sprawców przestępstw przeciw wolności seksualnej, m.in. pedofilów i gwałcicieli.

- Będziemy sukcesywnie obsadzać kadrowo powstający oddział. Mam nadzieję, że rozpocznie pracę za pół roku – mówi dyrektor szpitala.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum