Choroszcz: fiasko negocjacji płacowych – trzy oddziały do zamknięcia?

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2018 09:38

Nie ma porozumienia pomiędzy lekarzami a dyrekcją szpitala psychiatrycznego w Choroszczy. Rozmowy zakończyły się fiaskiem. Lekarze nie otrzymali podwyżek - za miesiąc przestają pracować.

W wyniku braku porozumienia dojdzie prawdopodobnie do zamknięcia trzech oddziałów Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Oznacza to, że kadra lekarska od 1 maja zmniejszy się o połowę - wypowiedzenia złożyło 38 psychiatrów i 9 pracowników kliniki - informuje Kurier Poranny.

Lekarze byli gotowi wycofać wypowiedzenia, jeśli dyrektor szpitala podwyższy im wynagrodzenia. Nie chcą czekać do 1 lipca, kiedy mają wejść w życie podwyżki dla specjalistów obiecane przez rząd. Ponadto zapowiadane kwoty także ich nie satysfakcjonują - chcą zarabiać więcej. Zażądali dwóch średnich krajowych, czyli ponad 9 tys. zł miesięcznie.

Jak przewiduje Eugeniusz Muszyc z Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia, a jednocześnie pracownik szpitala, który brał udział w negocjacjach, w wyniku braku porozumienia dojdzie prawdopodobnie do zamknięcia trzech oddziałów i zawieszenia z dniem 1 maja br. kolejnych siedmiu oddziałów, co będzie skutkowało zwolnieniami grupowymi pozostałego personelu.

Więcej: www.poranny.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum