Chojnice: radni zaapelują o podniesienie wyceny procedur medycznych

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2019 20:29

Wprawdzie Szpital Specjalistyczny w Chojnicach (woj. pomorskie) nie ma długów, ale radni tego miasta - w geście solidarności z zadłużonymi lecznicami - zaapelują do decydentów o zwiększenie wyceny świadczeń i procedur medycznych.

Chojnice: radni zaapelują o podniesienie wyceny procedur medycznych
Leszek Bonna, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach; FOT. PTWP

Na czwartkowej (21 marca) sesji chojnickiej Rady Powiatu przyjęty zostanie apel w sprawie podniesienia wycen świadczeń i procedur medycznych, które są utrzymywane na tym samym poziomie od ośmiu lat - podaje Gazeta Pomorska.

Chojnicki szpital nie ma długów. - Tak jest od 2007 r. - podkreśla Leszek Bonna, dyrektor lecznicy. - Zaczyna się 12 rok, odkąd jesteśmy bez długów. Dane finansowe za ub.r. są już znane. Jest strata - owszem - ale księgowa i do tego mniejsza niż ta za 2017 - dodaje.

- Wtedy było 4 mln 300 tys. zł, a teraz za 2018 r. mamy stratę na 3 mln 900 tys. zł - mówi dyrektor. - Jest to jednak - podkreślam - przy amortyzacji na poziomie 5,5 mln zł, co pozwoliło szpitalowi zachować płynność.

- W dalszym ciągu nie mamy żadnych długów. Realizujemy wszystkie płatności na bieżąco. Owa strata to wyłącznie zapis księgowy. Gdyby szpital nie miał amortyzacji, miałby zysk na poziomie 1,5 mln zł. Bo - wyjaśnijmy - amortyzacja jest tylko kosztem w księgach rachunkowych, a nie realnym wydatkiem finansowym - tłumaczy Leszek Bonna.

Więcej: pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum