Chojnice: radna lobbowała na rzecz prywatnej kliniki?

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2009 10:12

Podczas poniedziałkowej (22 czerwca) sesji rady miasta w Chojnicach wiele emocji wzbudziło pytanie o ewentualne refundowanie przez samorząd dojazdu do kliniki w Krojantach.

Zadała je Ludomiła Paczkowska, przewodniczaca komisji społecznej. Refundacja mogłaby objąć, jej zdaniem, osoby niepełnosprawne, które częściej byłyby w stanie korzystać z oferty renomowanej Prywatnej Kliniki Rehabilitacyjnej w Krojantach, leczącej choroby kręgosłupa, głowy oraz narządów ruchu. Radna przypomniała, że ostatnie spotkanie komisji społecznej z przedstawicielami organizacji pracujących na rzecz niepełnosprawnych odbyło się właśnie w klinice w Krojantach, która oferuje także zabiegi nieodpłane.

Pytanie Ludomiły Paczkowskiej wywołało burzę: grupa radnych oceniła, że przewodnicząca komisji społecznej lobbuje interesy prywatnej lecznicy. Zdaniem oponentów należałoby, idąc tym tropem, rozszerzyć listę refundowanych dojazdów np. o szpital i gabinety stomatologiczne. Właściciele kliniki mogą ponadto zapewnić dojazd do placówki własnym busem.

– Nie było moją intencją lobbowanie kogokolwiek – tłumaczyła radna. – Chcemy jedynie pomagać niepełnosprawnym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum