Chojnice: powiatowi radni przyjęli sprawozdanie finansowe szpitala

Autor: chojnice24.pl/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2016 17:17

Rada powiatu zapoznała się ze sprawozdaniem finansowym Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Na ten rok zaplanowano kilkumilionową stratę, ale w bilansie jest jeszcze zadłużenie za minione lata - 58 mln zł.

Chojnice: powiatowi radni przyjęli sprawozdanie finansowe szpitala. Fot. Ken Teegardin/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Na pytania radnych odpowiadała Maria Nieżorawska, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Tłumaczyła, że w zasadzie strata ciągnie się od początku powstania placówki. Później wpływały na nią m.in. budowa oddziału kardiologii inwazyjnej czy podniesienie wynagrodzeń w ubiegłym roku.

O finansach mówił też dyrektor szpitala Leszek Bona. Odnosząc się do opinii, że niskie wynagrodzenie pielęgniarek zmusza je do dorabiania w zewnętrznym podmiocie, porównał ich wynagrodzenia do pensji urzędników w starostwie. Wyliczał, że dwie ostatnie podwyżki to razem prawie 600 zł. W jego opinii pielęgniarki cieszą się, że mogą dorobić i to umożliwia właśnie zewnętrzny podmiot.

Powiedział też, że większość pielęgniarek jest zadowolonych, że dyrekcja stwarza im możliwość dorobienia. Nie muszą dojeżdżać do innych szpitali.

Poza czterema, którzy od głosu się wstrzymali, wszyscy pozostali radni przyjęli zeszłoroczne sprawozdanie finansowe szpitala.

Czytaj: www.chojnice24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum