Chirurdzy nie odejdą z pracy w szpitalu wojewódzkim w Kielcach, wycofali wypowiedzenia

Autor: PAP, jj/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2021 09:24

Klinika chirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nie zostanie zamknięta. Chirurdzy, który złożyli wypowiedzenia z powodu niezadowolenia z warunków pracy, mieli odejść z ostatnim dniem marca. Zmienili jednak decyzję.

Chirurdzy nie odejdą z pracy w szpitalu wojewódzkim w Kielcach, wycofali wypowiedzenia
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym chirurdzy nie odejdą z kliniki. FOT. Arch. PTWP
  • Chirurg: - Zamykanie chirurgii z powodu braków kadrowych, byłoby nieetyczne
  • Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego: Wspólnie z chirurgami władze szpitala i regionu doszły do porozumienia
  • Jednym z elementów porozumienia jest budowa bloku operacyjnego

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia poinformował, że po rozmowach prowadzonych z lekarzami, medycy zdecydowali się na wycofanie wypowiedzeń.

Jak zapewnił dr Łukasz Nawacki z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej placówki, oddział będzie funkcjonował w jak do tej pory.

- Wiele czynników wpłynęło na zamianę decyzji, natomiast w obecnej sytuacji zamykanie chirurgii z powodu braków kadrowych, byłoby nieetyczne – powiedział. Dodał, że część postulatów, dotycząca m.in. budowy bloku operacyjnego została spełniona.

Blok operacyjny - "archaiczny"

Z kolei wicemarszałek Bogusławski podkreślał, że wspólnie z chirurgami władze szpitala i regionu doszły do porozumienia. Jednym z jego elementów jest budowa bloku operacyjnego na miarę XXI wieku.

- Nie ukrywam, że ten, który funkcjonuje w zasadzie jest tworem już archaicznym i nie waham się też stwierdzić, że jest najgorszym ze wszystkich funkcjonujących bloków w świętokrzyskich szpitalach. Po to, by usprawnić pracę musi być postawiony nowy blok operacyjny - podkreślał Marek Bogusławski.

Urząd marszałkowski rozpoczął już przygotowania do budowy bloku operacyjnego, który ma powstać w miejscu obecnego lądowiska dla helikopterów. Jeszcze w tym roku ma być przygotowana dokumentacja potrzebna do przebudowy bloku. Wstępny, szacunkowy koszt inwestycji, to około 60 mln zł. Pieniądze na inwestycje mogłyby pochodzić z nowej perspektywy unijnej, Krajowego Programu Odbudowy i z rządu, z rezerwy celowej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum