Chełmski szpital walczy o udział w planie B

Autor: Dziennik Wschodni, SA/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2009 10:33

Mariusz Kowalczuk, p.o. dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie nie traci nadziei - pomimo odstąpienia samorządu województwa lubelskiego od przekształceń wybranych szpitali w spółki prawa handlowego

Kowalczuk upatruje w nim szansy  na wyjście z długu, sięgającego obecnie 40 mln zł. Dyrektor chełmskiej placówki już rozpoczął działania na rzecz restrukturyzacji zadłużenia. Przygotował program naprawczy, który stanie się częścią programu, przeprowadzającej obecnie audyt firmy zewnętrznej. 

Ważną pozycją w szpitalnym projekcie napraw okazały się leki. Powołany przez dyrektora szpitala zespół analizuje szpitalny receptariusz. Chodzi o to, że bywają leki o takim samym działaniu, ale różnych nazwach, a przede wszystkim cenach.

– Już ze wstępnych wyliczeń wynika, że roczne oszczędności z tego tytułu wyniosą ok. 1 mln złotych – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Mariusz Kowalczuk

Częścią planu jest również łączeniu oddziałów. Na przykład zamiast trzech oddziałów internistycznych powstanie jeden duży na 120 miejsc. Łączenie oddziałów stanie się jednak możliwe dopiero po oddaniu do użytku nowego szpitala, co ma nastąpić w czerwcu. To niewątliwie również obniży koszty. Obecnie szpital mieści się  bowiem w czterech pawilonach.

Dyrektor dużo sobie obiecuje także po wzbogaceniu szpitalnej oferty o kolejne usługi specjalistyczne. W kwietniu ruszą zabiegi okulistyczne. Ponadto, po dokończeniu budowy nowego szpitala stare pomieszczenia zamierza wydzierżawić na pracownie hemodynamiczne, w których wykonywane będą koronarografie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum