Radio Lublin, DMX/Rynek Zdrowia | 22-01-2011 14:50

Chełm: prezydent miasta interweniuje w sprawie kontraktów z NFZ

Prezydent Chełma, Agata Fisz skierowała pismo do dyrektora Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w sprawie kontraktów dla miejskich poradni specjalistycznych oraz poradni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

Agata Fisz w piśmie do dyrektora lubelskiego NFZ prosi o ponowne przeanalizowanie ofert na świadczenia specjalistyczne miejskich przychodni oraz przychodni chełmskiego szpitala – podaje Radio Lublin.

Placówki w Chełmie nie mają podpisanych kontraktów między innymi na leczenie w ramach poradni onkologicznej, nefrologicznej, chorób płuc, kardiologicznej i ortopedii.

Agata Fisz apeluje przede wszystkim o podpisanie z miejskim ZOZ-em i szpitalem kontraktów na deficytowe w Chełmie poradnie ortopedyczną i onkologiczną.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl lubelski NFZ ogłosił dodatkowe konkursy świadczeń w miejscowościach poza Lublinem.

– Najpierw ogłosiliśmy konkursy poza Lublinem, ze względu na mniejszą konkurencję placówek. Będziemy także ogłaszać je dla Lublina, ale tu pojawia się problem z systemem rankingowania – mówiła nam Małgorzata Bartoszek, rzecznik lubelskiego NFZ.

Jej zdaniem zdarza się tak, iż poradnie pozaszpitalne oferują lepszą dostępność usług, wykazują więcej lekarzy, więcej sprzętu i tym sposobem są wyżej oceniane od tych funkcjonujących przy szpitalach.

– Musimy traktować wszystkie podmioty jednakowo i dlatego niemal wszystkie poradnie przyszpitalne, według obecnego systemu rankingowania, przegrywają. Szukamy jakiegoś rozwiązania aby one także miały szansę na kontrakt – tłumaczy rzeczniczka.