Chełm: pozew szpitala o nadlimity trafi do sądu

Autor: Gazeta Wyborcza, IB/Rynek Zdrowia • • 28 października 2009 10:56

NFZ, który winien jest Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Chełmie około 16 mln zł, może spodziewać się pozwu do sądu o nadwykonania. Dyrektor lecznicy liczy na ugodę przedsądową.

Nadlimity wypracowane przez liczącą 780 łóżek chełmską placówkę pozostają nie zapłacone za cały 2008 r. oraz I połowę br. Mariusz Kowalczuk, dyrektor szpitala, podkreśla, że w ramach ugody przedsądowej będzie się domagał środków za nadwykonania dotyczące jedynie roku ubiegłego. Ich wartość wynosi obecnie blisko 8 mln zł.

Dyrektor Kowalczuk nie ukrywa, że choć na razie lecznicy udaje się zachować płynność finansową, granica wypłacalności jest coraz bliższa ze względu na systematyczy wzrost zobowiązań. Szpital leczy obecnie tylko ostre przypadki - planowane przyjęcia zostały wstrzymane na wszystkich oddziałach.

Tymczasem, jak na ironię, dobiegła właśnie końca trwająca od 26 lat budowa nowego obiektu szpitala. Oddziały zabiegowe, blok operacyjny, interna i neurologia już w grudniu mają zostać przeniesione do nowego budynku.

 – Po przeprowadzce oddziałów zabiegowych można będzie na nowo rozlokować pozostałe oddziały na wolnej przestrzeni. Powierzchnie są dostosowane do standardów, więc nie będzie problemu. Po tych wszystkich roszadach jeden z naszych budynków zostanie wolny. Planujemy wynajęcie go firmie zewnętrznej na pracownię hemodynamiki – mówił portalowi rynekzdrowia.pl Mariusz Kowalczuk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum