×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chełm: poradnia onkologiczna nie przyjmuje

Autor: DM, tvp.pl/Rynek Zdrowia28 stycznia 2011 13:22

Poradnia onkologiczna w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie nie dostała kontraktu z NFZ. Brakuje specjalisty onkologa.

Chełm: poradnia onkologiczna nie przyjmuje
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Małgorzata Bartoszek, rzecznik Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ (LOW NFZ), w trakcie postępowania konkursowego na lata 2011-2013 Fundusz nie mógł wybrać oferty szpitala w Chełmie na świadczenia w poradni onkologicznej.

– Personel medyczny poradni nie posiadał wymaganych kwalifikacji określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia, dotyczącego ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – tłumaczy nam Bartoszek.

Według portalu tvp.pl co roku z poradni onkologicznej szpitala korzysta blisko 3 tys. pacjentów. Teraz pacjenci z Chełma po specjalistyczne leki i na chemioterapię są zmuszeni jeździć do Lublina. Dyrektor szpitala zapewnia, że stara się o zatrudnienie lekarzy specjalistów.

Małgorzata Bartoszek uważa, że w przypadku pozyskania przez szpital w Chełmie onkologa o odpowiednich kwalifikacjach Fundusz niezwłocznie ogłosi konkurs ofert: – Będziemy chcieli wówczas podpisać kontrakt na poradnię onkologiczną z tą placówką.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl w sprawie kontraktów dla miejskich poradni specjalistycznych, w szczególności poradni onkologicznej w chełmskim szpitalu, interweniowała prezydent Chełma, Agata Fisz. Skierowała pismo do dyrektora LOW NFZ o ponowne przeanalizowanie ofert na świadczenia specjalistyczne, między innymi tej z przychodni chełmskiego szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze