Chełm: nowy dyrektor w szpitalu wojewódzkim

Autor: Dziennik Wschodni, DMX/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2011 20:25

Nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie został Robert Lis były pracownik centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

Chełm: nowy dyrektor w szpitalu wojewódzkim

Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie poinformowała, że Robert Lis pokonał w konkursie dwóch innych kandydatów, w tym Mariusza Kowalczuka, który od dwóch lat pełnił obowiązki szefa placówki - podaje Dziennik Wschodni.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie od kilku lat prowadzony jest program naprawczy, m.in. restrukturyzacja zatrudnienia. Lecznica w grudniu 2009 r. miała 12 mln zł strat.

W kwietniu b.r. Mariusz Kowalczuk, ówcześnie p.o. dyrektora szpitala, informował nas, że strata lecznicy za 2010 r. wyniosła około 3,5 mln zł.

- Na początku procesu restrukturyzacji mieliśmy 1120 pracowników, obecnie jest 1008. Realizacja programu naprawczego trwa i przynosi efekty - mówił Mariusz Kowalczuk.

Były dyrektor jest zwolennikiem przekształcenia chełmskiego szpitala w spółkę, jednak decydujący głos w tej sprawie ma Urząd Marszałkowski w Lublinie. Decyzja taka wymagałaby od samorządu uruchomienia odpowiednich środków finansowych, a tych na razie brakuje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum