Chcą powrotu SOR-u do Drawska Pomorskiego

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2016 20:53

W Szpitalu Powiatowym w Drawsku Pomorskim od roku nie ma SOR-u, jest tylko izba przyjęć. W razie potrzeby, specjaliści są ściągani z dyżurów na swoich oddziałach. Lecznica chce odzyskać kontrakt, ale szanse są niewielkie.

Fot. archiwum RZ

Szpital utracił SOR niespełna rok temu, kiedy w kwietniu NFZ zerwał kontrakt na prowadzenie oddziału, bo pracowało tam zbyt mało specjalistów.

Jak twierdzi w rozmowie z Radiem Szczecin dyrektor szpitala Marzena Kucharska teraz są już szanse na pozyskanie lekarzy zainteresowanych pracą na SOR. Jej zdaniem zakontraktowany SOR jest niezbędny w powiecie, bo bez niego opieka medyczna w stanach nagłych jest trudniejsza.

W razie potrzeby, specjaliści są ściągani z dyżurów na swoich oddziałach. Pacjenci w najcięższych stanach muszą być transportowani do najbliższych SOR-ów, oddalonych od Drawska o ok. 60 kilometrów.

Jak przekonuje Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy zachodniopomorskiego oddziału Funduszu, teraz jednak nie ma szans kontraktowanie SOR, bo w szpitalach są jedynie aneksowane umowy. - Izba przyjęć funkcjonująca w tej chwili w szpitalu w Drawsku Pomorskim w wystarczającym stopniu zabezpiecza świadczenia w stanach nagłych - mówi rzeczniczka.

Więcej: radioszczecin.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum