Cezary Cieślukowski: szpital w Łapach powinien dalej istnieć, ale w odpowiedniej formule

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2015 10:53

Podczas wizyty w Białymstoku wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski przekonywał, że na rynku usług zdrowotnych regionu podlaskiego jest miejsce także dla szpitala w Łapach. Zaznaczył, że na jego funkcjonowanie należy jednak znaleźć odpowiednią formułę.

Cezary Cieślukowski: szpital w Łapach powinien dalej istnieć, ale w odpowiedniej formule
Wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski Fot. PTWP

SPZOZ w Łapach jest w kiepskiej kondycji finansowej. Zmieniona została dyrekcja placówki, zlikwidowano oddział ginekologiczno-położniczy, wypowiedziano umowę najmu przychodni lekarzy rodzinnych z zamiarem przejęcia POZ przez lecznicę. Jednym z pomysłów na ocalenie szpitala jest przekształcenie go w zakład opiekuńczo-leczniczy, to jednak wymaga dużych nakładów - informuje Gazeta Wyborcza.

W obronie placówki stają mieszkańcy. W kilku gminach zebrano 5,5 tysiąca podpisów pod petycją pozostawienia szpitala powiatowego w Łapach. Podpisy trafiły już do starostwa.

Interpelację w sprawie szpitala złożył też do zarządu powiatu białostockiego radny PiS Jan Perkowski, (rada powiatu białostockiego). W piśmie czytamy m.in.: "Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie wyrażał swoją opinię, że całkowicie niewłaściwe i wysoce szkodliwe jest likwidowanie istniejących oddziałów. Otwieranie nowych oddziałów nie powinno się odbywać kosztem prowadzonej już działalności. Wymaga też rzetelnej analizy finansowej i wskazania źródeł finansowania, jak też perspektywicznego rachunku zysków i strat".

Więcej: http://m.bialystok.gazeta.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum