Cezary Cieślukowski: szpital w Łapach musi istnieć

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2015 10:39

W poniedziałek (17 sierpnia) wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski odwiedził SPZOZ w Łapach, gdzie spotkał się m. in. z pielęgniarkami i położnymi, które domagały się informacji ws. przyszłości szpitala.

Cezary Cieślukowski: szpital w Łapach musi istnieć
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aktualne zadłużenie lecznicy wynosi około 8 mln zł. Oddział ginekologii już został zlikwidowany, to samo ma się stać z chirurgią - informuje Gazeta Wyborcza.

Zdaniem wiceministra Cieślukowskiego szpital publiczny w takiej miejscowości jak Łapy musi istnieć i zabezpieczać wszystkie podstawowe świadczenia dla mieszkańców. W jego ocenie oddział ginekologii powinien zostać odbudowany. Musi także działać chirurgia, pediatria i oddział wewnętrzny.

Cezary Cieślukowski przypomniał ponadto, że w budżecie znalazły się pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek: od 1 września będzie to 300 zł, a od stycznia kolejne 300. Stwierdził także, że pieniądze na podwyżki będą zapisane w kontrakcie z NFZ, bez możliwości przeznaczenia na inny cel. To oznacza, że zadłużenie szpitala nie będzie miało wpływu na wzrost uposażeń pielęgniarek.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum