Centrum Urazowe w łódzkim Koperniku wznawia pracę

Autor: MS,Onet/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2018 15:06

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi 23 lutego od godz. 8 rano wznowił działalność Centrum Urazowego. Ten strategiczny oddział został zamknięty 9 lutego, po tym, jak 80 proc. lekarzy wypowiedziało klauzulę opt-out, a ordynator oddziału nie miał kim obsadzić dyżurów.

Szpital im. Kopernika w Łodzi

Centrum Urazowe zostało zamknięte 9 lutego na tydzień, po czym 16 lutego przedłużono decyzję o zamknięciu oddziału do odwołania. Powodem takich decyzji był fakt, iż ortopedzi najpierw wypowiedzieli klauzule opt-out a później, gdy dyrekcja chciała wprowadzić równoważny czas pracy, siedmioro z nich poszło na zwolnienia. Rezygnację złożył też szef oddziału, bo nie było możliwości ułożenia grafiku.

Teraz sytuacja w szpitalu Kopernika powoli wraca do normy. Do Urzędu Wojewódzkiego zostało wysłane pismo z informacją, że Centrum Urazowe od 23 lutego od godz. 8 rano wznawia działalność. To efekt rozmów dyrekcji z personelem.

Nieoficjalnie mówi się, że ortopedzi nie osiągnęli takich płac, jakich żądali (płaca podstawowa na poziomie trzech średnich krajowych).  Pomimo tego część lekarzy, którzy wrócili do pracy w Koperniku, nie wyklucza, że ponownie podpisze klauzule opt-out.

Przypomnijmy: Kopernik jest podstawowym szpitalem w wojewódzkiej sieci ratownictwa medycznego.

Więcej: lodz.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum