Caritas Diecezji Tarnowskiej: większe wpływy z 1 proc. podatku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 września 2011 18:54

Ponad 928 tys. zł otrzymała w tym roku od podatników Caritas Diecezji Tarnowskiej. To o 104 tys. więcej niż przed rokiem. Wpłaty 1 proc. podatku pochodziły głównie od wiernych diecezji tarnowskiej - poinformował rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Jerzy Zoń.

Caritas Diecezji Tarnowskiej: większe wpływy z 1 proc. podatku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Ks. Zoń zaznaczył, że tegoroczna kampania informacyjna związana z 1 proc. podatku nawiązywała do marzeń, które mają niepełnosprawni i chorzy. Byli to konkretni podopieczni tarnowskiej Caritas.

Pieniądze przekazane przez podatników zostaną przeznaczone m.in. na leczenie dzieci i osób starszych, Caritas pomaga bowiem w zakupie leków i sprzętu medycznego. Z 1 proc. będzie też wspierana pomoc dla osób samotnych i pozbawionych samodzielności, pielęgnowanych przez siostry ze Stacji Opieki Caritas w Tarnowie.

Planowane jest m.in. doposażenie bazy rehabilitacyjnej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych. Ponadto, pieniądze pomogą w opiece hospicyjnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w opiece nad osobami obłożnie chorymi i niepełnosprawnymi, mieszkającymi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Grybowie oraz w Domu Emerytów - Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie.

Z funduszy uzyskanych od podatników ma być także dofinansowana działalności świetlic profilaktyczno-opiekuńczych "Lumen", gdzie codziennie pomoc otrzymuje ponad 200 dzieci. Pieniądze zostaną też przeznaczone na działalność Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum