CZMP: kontrolerzy NIK sugerowali zwolnienie 300 pracowników

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2010 20:49

Jak już pisaliśmy, zdaniem NIK, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki jest tak zadłużony, że zagraża to istnieniu placówki. Jak podaje dyrekcja Instytutu, kontrolerzy NIK sugerowali zwolnienia nawet 300 osób. Szpital uważa, że nie można tego zrobić ze względu na standardy.

Pod koniec 2009 roku zobowiązania szpitala sięgały 171 mln zł. Kontrolerzy NIK uznali, że placówka jest zadłużona, bo dyrekcja szpitala nie przeprowadziła restrukturyzacji. Kierownictwo placówki, świadome sytuacji, zwraca uwagę, że niektóre zalecenia NIK są nieracjonalne – pisze Gazeta Wyborcza.

We wnioskach pokontrolnych można przeczytać, że Instytut mało zarabia na działalności naukowej i nie przekazuje pieniędzy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, co dodatkowo generuje zaległości. 

‒ Kontrolerzy sugerują nam zwolnienie 300 pracowników. Nie możemy tego zrobić, bo nie spełnilibyśmy wymagań stawianych przez NFZ. To mogłoby doprowadzić do odebrania nam umów na prowadzenie ważnych dla szpitala oddziałów ‒ mówi GW dyrektor ekonomiczna ICZMP Ewa Smulewicz.

Ministerstwo Zdrowia wie, jaka jest sytuacja szpitala, i cały czas pomaga Instytutowi ‒ od 2007 ICZMP otrzymał z resortu zdrowia prawie 60 mln zł ‒ informuje Gazeta Wyborcza. 

Więcej: Gazeta Wyborcza

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum