CZD: w sobotę wznowienie rozmów pielęgniarek i dyrekcji! To będzie koniec strajku?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2016 19:04

W sobotę (28 maja) strajkujące w CZD pielęgniarki i dyrekcja powrócą do rozmów - z propozycją, by tego dnia wznowić negocjacje, zwróciły się pielęgniarki. Rzeczniczka Centrum powiedziała, że rozmowy zostaną podjęte; nie została jeszcze potwierdzona godzina.

W piątek (27 maja) przez cały dzień strony rozmawiały z mediami, ale nie ze sobą. W sobotę ma to się zmienić. Fot. Archiwum

Pielęgniarki w piątek po południu poinformowały, że wysłały pismo do dyrekcji stołecznego Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", żeby rozpocząć rozmowy w sobotę o godz. 9.

Wcześniej dyrekcja deklarowała, że jest gotowa do wznowienia rozmów. Katarzyna Gardzińska, rzecznik CZD powiedziała PAP, że rozmowy zostaną podjęte w sobotę; zaznaczyła jednak, że godzina 9 nie została jeszcze potwierdzona.

W szpitalu kolejny dzień trwa strajk. We wtorek (24 maja) rano pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów, domagając się podwyżek i poprawy warunków pracy. W czwartek (26 maja) nad ranem przerwano całonocne negocjacje przedstawicielek protestujących i dyrekcji szpitala. Pielęgniarki uznały, że propozycje dyrekcji są nie do przyjęcia, w związku z czym strajk będzie kontynuowany.

W piątek (27 maja) przez cały dzień strony rozmawiały z mediami, ale nie ze sobą.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum