CZD: strajkujące pielęgniarki wznowiły rozmowy z dyrekcją

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2016 10:53

W sobotę (28 maja) po godz. 10 w Centrum Zdrowia Dziecka dyrekcja szpitala i strajkujące od wtorku pielęgniarki wrócili do rozmów - poinformowała rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska.

Dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka ma na sobotnim spotkaniu przedstawić nową propozycję dla protestujących pielęgniarek. Fot. Archiwum

Negocjacje przerwano w czwartek (26 maja) nad ranem. O ich wznowienie zwróciły się pielęgniarki, które - jak powiedziała w piątek (27 maja) przewodnicząca związku pielęgniarek w IPCZD Magdalena Nasiłowska - przedstawiły dyrekcji szpitala propozycje rozwiązania sytuacji.

Jak powiedziała rzeczniczka Centrum, dyrekcja ma nową propozycję dla pielęgniarek; nie ujawniła jej jednak przed wznowieniem negocjacji. Według Gardzińskiej dyrektorka IPCZD Małgorzata Syczewska w piątek wieczorem poprosiła protestujące pielęgniarki o zmianę formy protestu i powrót do łóżek pacjentów.

Nasiłowska pytana o zmianę formy protestu i powrót pielęgniarek do łóżek pacjentów odpowiedziała: "możliwe, że jutro się dogadamy i wrócimy do tych łóżek".

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum