CZD: czy komornik odblokuje konto z grudniowymi wypłatami?

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2012 12:28

Służby finansowe Centrum Zdrowia Dziecka złożą skargę na komornika, który zablokował konto z pieniędzmi na wynagrodzenia dla pracowników. Termin najbliższej wypłaty wypada w ostatnich dniach grudnia.

CZD: czy komornik odblokuje konto z grudniowymi wypłatami?

W tej dramatycznej sytuacji - jak informował we wtorek (18 grudnia) portal rynekzdrowia.pl - Instytut "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" oznajmił na Facebooku, że komornik "mimo wielokrotnych próśb kolejny raz, bez uprzedzenia zablokował konto pracownicze, utrudniając nam wypłatę świątecznych wynagrodzeń".

CZD nie ukrywa, że liczy na świąteczną przemianę komornika i zmianę sposobu postępowania.

Paweł Trzciński, rzecznik zadłużonego na 200 mln zł Instytutu, komentując ten niecodzienny apel, powiedział nam, że choć placówka miała do czynienia z 14 komornikami, tylko ten jeden, mimo usilnych próśb o informacje dotyczące podejmowania kolejnych czynności egzekucyjnych, nie reaguje na nie i zajmuje akurat te konta, których zablokowanie najbardziej utrudnia funkcjonowanie lecznicy.

- Nasze służby finansowe żonglują środkami, przerzucają pieniądze z konta na konto, żeby realizować wszystkie zobowiązania. Większość komorników idzie nam na rękę - dodał Trzciński i zapewnił, że CZD zrobi wszystko, aby wypłaty dotarły na czas, a załoga nie odczuła kolejnej dolegliwości.

- Sytuacja w CZD i tak jest już napięta, zwłaszcza po informacji, że wynagrodzenia mają być zmniejszone o 8 proc. Zapowiadane są także zwolnienia - poinformował Trzciński.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum