CM Enel-Med: wzrost przychodów o 24 proc. w I półroczu 2011 roku

Autor: DKX/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2011 16:14

Centrum Medyczne Enel-Med w I półroczu 2011 roku wypracowało 1,6 mln zł zysku netto - to aż 155,2 proc. więcej niż w I półroczu 2010 roku (0,6 mln zł). Wartość przychodów ze sprzedaży osiągnęła natomiast 81,2 mln zł (wzrost o 23,9 proc. r/r).

CM Enel-Med: wzrost przychodów o 24 proc. w I półroczu 2011 roku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spółka wypracowała także istotny wzrost zysku brutto, który osiągnął poziom 2,3 mln zł (wzrost o 129,6 proc. w porównaniu do I półrocza 2010). Zysk z działalności operacyjnej uplasował się na poziomie 3,5 mln zł  - wzrósł o 56,3 proc. rok do roku.

- I półrocze 2011 roku było dla CM Enel-Med bardzo udane. Podpisaliśmy 130 nowych umów z klientami korporacyjnymi, a wielu klientów przedłużyło umowy na kolejny okres. W gronie naszych klientów znalazły się kolejne duże instytucje: spółki notowane na GPW, firmy międzynarodowe i instytucje państwowe. Liczba klientów abonamentowych Enel-Med wynosi obecnie aż 1 129 podmiotów - mówi Adam Rozwadowski, prezes zarządu CM Enel-Med.

Jak informuje prezes, po debiucie na GPW w Warszawie i z sukcesem przeprowadzonej ofercie publicznej, Enel-Med planuje dalszy intensywny rozwój. Niebawem zostanie zrealizowany jeden z najważniejszych elementów strategii firmy - zostanie otwarty nowy szpital przy al. Solidarności 128 w Warszawie.

- Projekt ten jest  dla nas tak istotny, gdyż usługi szpitalne są najbardziej rentownym segmentem działalności Enel-Med. Drugim segmentem pod względem rentowności jest diagnostyka, dlatego też zdecydowaliśmy się otworzyć kolejną samodzielną pracownię diagnostyczną - tym razem w Koninie. Pracownia została uruchomiona w czerwcu i obecnie jest jedyną pracownią rezonansu magnetycznego w tych okolicach - dodaje Adam Rozwadowski.

CM Enel-Med planuje w najbliższym czasie otwierać kolejne wieloprofilowe przychodnie, w których świadczone będą również usługi stomatologiczne, nowe pracownie diagnostyczne, a także zamierza w dalszym ciągu rozwijać usługi w zakresie teleradiologii. Jeszcze w 2011 roku Enel-Med otworzy Centrum Diagnostyczne w nowym szpitalu przy al. Solidarności 128 w Warszawie oraz wieloprofilową przychodnię w Gdańsku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze