CBOS: Polacy lepiej oceniają NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 września 2013 18:30

Polacy lepiej niż przed sześcioma miesiącami oceniają działalność Narodowego Funduszu Zdrowia, nadal jednak jego ocena jest negatywna - wynika z wrześniowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

CBOS: Polacy lepiej oceniają NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Opinie o funkcjonowaniu NFZ są lepsze niż pół roku temu. Nadal jednak zdecydowana większość Polaków (74 proc., od marca spadek o 8 pkt) negatywnie ocenia jego działalność, a niespełna jedna piąta (19 proc., wzrost o 7 pkt) - pozytywnie.

Dwie piąte Polaków (39 proc.) wyraża pozytywne opinie o pracy Trybunału Konstytucyjnego, natomiast jedna dziesiąta (10 proc.) ją krytykuje, 51 proc. nie miała na ten temat zdania.

Działalność Rzecznika Praw Obywatelskich dobrze ocenia ponad jedna trzecia badanych (37 proc.), ale co siódmy (14 proc.) źle, 49 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej kwestii.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy przybyło osób pozytywnie wypowiadających się o funkcjonowaniu Najwyższej Izby Kontroli (o 5 punktów, do 38 proc.), natomiast odsetek złych ocen w zasadzie się nie zmienił (17 proc.).

Od czerwca opinie o działalności Kościoła katolickiego nieznacznie się pogorszyły. Zmniejszył się odsetek Polaków oceniających tę działalność dobrze (spadek o 3 pkt, do 56 proc.), jednocześnie wzrosła liczba tych, którzy odnoszą się krytycznie (o 4 pkt, do 32 proc.).

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 5-12 września br. na liczącej 911 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum