Bytów: szpital zarobił ponad 1,3 mln zł

Autor: Kurier Bytowski, DMX/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2011 20:57

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. zarobił w ub.r. ponad 1,3 mln zł brutto. Z informacji uzyskanych od prezesa Piotra Karankowskiego wynika, że zysk jest wyższy o około 24 proc. od planowanego - informuje Kurier Bytowski.

Bytów: szpital zarobił ponad 1,3 mln zł

Według prezesa to głównie efekt wykonania przez szpital usług ponadlimitowych, za które Narodowy Fundusz Zdrowia częściowo zapłacił.

Zdaniem Piotra Karankowskiego zysk byłby znacznie wyższy, gdyby spółka nie musiała odliczyć amortyzacji w wysokości 2 mln zł. Jest ona tak duża, ponieważ powiat przekazał w ub.r. szpitalowi nieruchomości i sprzęt o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Dla porównania, w 2009 r. przez sześć miesięcy działalności spółki odpis amortyzacyjny wyniósł 200 tys. zł. Dodatkowo szpital wydał w ubiegłym roku na inwestycje i remonty około 1,758 mln zł.

Jak informował portal rynekzdrowia.pl spółka działa od 3 lipca 2009 r. Po przekształceniu szpital został oddłużony i rozpoczynał działalność bez zaległych zobowiązań. Długi po likwidowanym SPZOZ (14 mln zł) zostały przejęte przez powiat. W częściowej spłacie zadłużenia pomogły także środki z tzw. planu B.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum