Bytów: nie widać końca konfliktu o przyszłość szpitala

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2015 18:22

Uchwała radnych powiatu bytowskiego w sprawie przekazania nieruchomości Szpitala Powiatu Bytowskiego gminie Miastko, została zaskarżona. Pismo w tej sprawie do wojewody pomorskiego złożyła była przewodnicząca powiatowej komisji zdrowia Sławomira Musiał.

Bytów: nie widać końca konfliktu o przyszłość szpitala

- Uchwała ma wady prawne, bo nie określa skutków finansowych. Poza tym, co to za rozdawnictwo powiatowego majątku?! Radni opozycji z PiS, m.in. Krzysztof Sławski, chcieli dać staroście pstryczka w nos, zrobić mu na złość - ocenia w Głosie Pomorza Sławomira Musiał.

Opozycja mówi wprost, że uchwałę zaskarża starosta, tyle że cudzymi rękoma. - Nieprawda. To ja zadzwoniłam do starosty po artykułach prasowych na ten temat, a nie starosta do mnie - zaznacza Musiał.

Starosta Jacek Żmuda-Trzebiatowski też twierdzi, że do niczego byłej radnej nie namawiał. - Oczywiście podzielam zastrzeżenia pani Musiał, ale nie do mnie należała inicjatywa w tej sprawie - zapewnia. Przy okazji wyjaśnia, dlaczego sam nie zaskarżył uchwały: - Nie będę występował przeciwko radzie - oznajmia.

Przypomnijmy, że w styczniu br. bytowska opozycja alarmowała, że w Szpitalu Powiatu Bytowskiego likwidowane będą łóżka, a lecznica "się zwija".

Ewa Wichłacz, rzecznik prasowy Szpitala Powiatu Bytowskiego uspokajała, wyjaśniając, że zmiany mają poprawić komfort i bezpieczeństwo leczenia pacjentów oraz pracę personelu.

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum