Bytom: miasto przekaże zadłużonemu szpitalowi prawie 3 mln zł

Autor: Bytomski.pl/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2019 10:24

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Jego zobowiązania przekraczają już 40 mln zł. Miasto zdecydowało, że przekaże podlegającej mu placówce ok. 3 mln. zł na pokrycie strat placówki.

Bytom: miasto przekaże zadłużonemu szpitalowi prawie 3 mln zł
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Badanie przeprowadzone przez biegłego rewidenta wykazują, że zobowiązania miejskiej lecznicy na koniec 2017 r. wyniosły 41,2 mln zł. Zobowiązania wymagalne stanowią blisko jedną czwartą tej kwoty i wynoszą 10,5 mln zł.

Sytuacja placówki jest bardzo poważna. Dyrekcja robi wszystko, by komornik nie zajął rachunków bankowych szpitala. Od pewnego czasu jest realizowany program naprawczy, który przyniósł 1,6 mln zł oszczędności, ale ze względu na nowe rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie wynagrodzeń, środki te musiały zostać przeznaczone na podwyżki dla personelu - podaje serwis bytomski.pl.

W związku z trudną sytuacją szpitala radni na ostatniej sesji podjęli decyzję w sprawie pokrycia przez miasto straty netto szpitala za 2017 r. Dzięki temu Bytom przekaże ze swojego budżetu prawie 3 mln zł na poprawę sytuacji finansowej placówki, w tym na częściowe uregulowanie zobowiązań wymagalnych.

Więcej: bytomski.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum