Bytom: kołdra w darze za wyzdrowienie

Autor: rmf24.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2013 13:47

Na drzwiach Oddziału Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego nr 4 w Bytomiu zawisła kartka z prośbą do pacjentów, żeby w ramach podziękowań za leczenie obdarowywali szpital np. grzejnikami elektrycznymi, prześcieradłami i termometrami elektronicznymi.

Bytom: kołdra w darze za wyzdrowienie

Odzew jest duży. Jak powiedział w RMF FM ordynator oddziału dr Jerzy Pieniążek, ostatnio ktoś podarował 40 kompletów pościeli, maszynki jednorazowe do golenia głowy przed operacją, ręczniki jednorazowe, rękawiczki, materiały biurowe.

Pomysł został skonsultowany z prawnikami, którzy nie dostrzegli w nim niczego niezgodnego z prawem i doradzili, żeby dary dla oddziału można było przekazać wyłącznie po zakończeniu leczenia, nigdy przed.

Nie udało się nam ustalić, czy w celu pomocy dla szpitala pomysł sprawdzony na neurochirurgii zostanie rozszerzony na inne oddziały. Tomasz Grabowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa, wspomniał jedynie, że pomysł nie jest nowy, a dyrektor szpitala Krystyna Semenowicz-Siuda cały dzień była na nardach, m.in. z udziałem Jerzego Pieniążka, ordynatora oddziału, w którym zainicjowano akcję wpierania lecznicy darami rzeczowymi.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum