Byli pracownicy SP ZOZ w Kostrzynie żądają zaległych wypłat

Autor: gazetalubuska.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2014 11:44

Pracownicy dawnego SP ZOZ w Kostrzynie zapowiadają swój udział we wtorkowej (25 lutego) sesji Rady Powiatu Gorzowskiego. To ich kolejny protest w sprawie zaległych pensji.

Problem polega na tym, że powiatowi radni uchwalili, iż likwidacja SPZOZ w Kostrzynie rozpoczęta w 2007 r. ma się zakończyć w 2017 r. (chyba że po raz kolejny wydłużą ten okres).

Do tego czasu byli pracownicy mogą nie dostać pieniędzy. Uruchomienie wypłat oznaczałoby, że w kolejce ustawiliby się inni, którym powiat winny jest pieniądze.

Długi SP ZOZ w likwidacji rosną każdego dnia o 21 tys. zł. i sięgają już ponad 110 mln zł.

- To kwota przewyższająca budżet powiatu - mówił nam w grudniu ubiegłego roku Józef Kruczkowski, starosta powiatu gorzowskiego.

Wyliczył, że dług SP ZOZ w Kostrzynie był ponad dwukrotnie wyższy niż budżet powiatu. Według obliczeń starosty Kruczkowskiego, w 2017 r. dług wraz odsetkami będzie wynosił 150 mln zł (dwie trzecie to odsetki).

- Przyjdziemy (na sesję - red.), bo starostwo nic nie robi w sprawie naszych wynagrodzeń. A jeśli nawet próbuje robić, to i tak nie przynosi to żadnych efektów. A przecież ludzie, którzy są schorowani, potrzebują pieniędzy natychmiast - powiedziała Gazecie Lubuskiej Barbara Rosołowska, była pracownica kostrzyńskiej lecznicy. Dodała, że w sumie byłym pracownikom należy się już ponad 7 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum