Bydgoszcz: zniknęła jedyna w mieście bezpłatna poradnia laktacyjna

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2020 11:03

Poradnia laktacyjna, która działała w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy, została zlikwidowana. Obecnie dyrekcja lecznicy szuka alternatywy dla pacjentek potrzebujących wsparcia w karmieniu piersią.

Bydgoszcz: zniknęła jedyna w mieście bezpłatna poradnia laktacyjna
Poradnia laktacyjna była dostępna dla każdej matki Fot. Shutterstock

Poradnia laktacyjna w "Bizielu" była dostępna dla każdej matki, niezależnie od tego, czy urodziła dziecko w tym szpitalu - informuje Gazeta Wyborcza.

Jak tłumaczy Kamila Wiecińska, rzeczniczka lecznicy, takich usług nie ma w koszyku świadczeń NFZ, zatem koszty prowadzenia poradni szpital przez lata brał na siebie. Obecnie sytuacja finansowa "Biziela" jest trudna, ale pieniądze nie są jedynym powodem tej decyzji.

Wiecińska dodaje, że w ostatnich miesiącach, z wielu przyczyn, także kadrowych, poradnia nie funkcjonowała tak, jak powinna. W tej chwili dyrekcja lecznicy szuka alternatywy - trwają rozmowy z ewentualnymi partnerami.

Poradnia miała problemy już w 2011 r. Dyrektor szpitala apelował wówczas do prezesa NFZ i ministra zdrowia, by Fundusz zaczął płacić za porady dla młodych matek.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum