Bydgoszcz: szpital uniwersytecki zamyka poradnię audiologiczną

Autor: SAB/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2012 19:22

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy poinformował o zamknięciu poradni audiologicznej. To nie wynik braku kontraktu, lecz konsolidacji świadczeń.

Jak wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Marta Laska rzecznik prasowy, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika posiada w swojej strukturze dwa szpitale uniwersyteckie: Szpital Uniwersytecki nr 1 oraz oraz Szpital Uniwersytecki nr 2 im dr. Jana Biziela.

Decyzja o zamknięciu poradni audiologicznej w "Juraszu" została podjęta w związku z działaniami konsolidacyjnymi udzielania świadczeń medyczych w szpitalach klinicznych UMK.

 - Identyczna poradnia audiologiczna działa w drugim szpitalu uniwersyteckim. Utrzymywanie dwóch takich samych poradni w jednej strukturze generuje dodatkowe koszty - wyjaśnia Marta Laska.

Sprzęt z likwidowanej poradni, niezależnie czy zakupiony ze środków własnych, czy przekazany na zasadzie umowy-darowizny, jest własnością szpitala.

- Analizujemy, które z urządzeń będziemy mogli wykorzystywać w tej strukturze, a które nie. Jeśli okaże się, że część sprzętu i aparatury nie zostanie wykorzystana przy leczeniu naszych pacjentów, zwrócimy się z propozycją przekazania go placówce, w której będzie on mógł służyć innym chorym - mówi rzecznik.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum